Anime doporučení

Pokud by někdo nevěděl, na co zrovna koukat, rozhodla jsem se sepsat seznam mých deseti nejoblíbenějších anime včetně komentáře. Jedná se čistě o můj osobní, citově zabarvený seznam, který se velmi pravděpodobně dle aktuálního vývoje na poli anime může měnit. Vzhledem k tomu, že jde o nejlepší anime, většinu z nich dost možná znáte, ale třeba zde narazíte na skrytý poklad 😉

Po kliknutí na ikonku „play“ můžete přejít na stránku s deset nejlepších / nejoblíbenějších / nejzajímavějších anime daného žánru.
wotaku

10. Wotaku ni Koi wa Muzukashii

Žánr: 
Synopse: 

Recenze: Wotaku sice obsadilo poslední příčku, ale jen z toho důvodu, že mělo opravdu těžkou konkurenci.

Shield-Hero

9. Tate no Yuusha no Nariagari

Žánr: 
Synopse: 

Recenze: 

violet-evergarden

8. Violet Evergarden

Žánr: 
Synopse: 

Recenze: 

shokugeki

7. Shokugeki no Souma

Žánr: 
Synopse: 

Recenze: 

haiyku

6. Haikyuu!!

Žánr: 
Synopse: 

Recenze: 

attack-on-titan

5. Shingeki no Kyojin

Žánr: 
Synopse: 

Recenze: 

hero-academia

4. Boku no Hero Academia

Žánr: 
Synopse: 

Recenze: 

given

3. Given

Žánr: Drama, Hudba, Romance, Každodenní život, Shounen Ai
Synopse: Ritsuka Uenoyama netuší, co ho čeká, když jednou na schodech narazí na tichého spolužáka Mafuyu Sato. Jak se ukáže, Mafuyu má doslova hlas, který ho učaruje, což znamená, že ho musí přesvědčit, aby se přidal k nim do kapely.

Recenze: 

yona

2. Akatsuki no Yona

Žánr: Akční, Dobrodružné, Komedie, Fantasy, Romance, Shoujo
Synopse: Princezna Yona zná jen život v luxusu a pohodlí. To se však nečekaně během jedné noci úplně změní.
Recenze: Tohle je prostě moje guilty pleasure a můžu se na to kouknout kdykoliv. Nevěřím, že mi i tak dlouho trvalo, než jsem tohle anime objevila (tedy objevila jsem ho dřív, ale dlouho trčelo v sekci „plan to watch“). Má v sobě totiž VŠECHNO! Opravdu všechno. Silný a emotivní příběh, zajímavou zápletku, úžasné akční scény, spoustu napětí, humoru a i tu romantiku…
Anime má bohužel jen jednu sérii, a asi dva díly OVA. Manga předloha stále vychází a ještě nějakou chvíli asi bude, ale stále doufám, že až se dočkáme konce, dočkáme se i remaku, který zmapuje celý strastiplný příběh nebohé princezny a jejích přátel.
FMAB

1. Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Žánr: 
Synopse:

Recenze: Pokud nepočítám Pokemony, tak tohle bylo první anime, které jsem kdy viděla. A stále nevím, jestli to bylo dobře nebo špatně. Protože je to prostě nejlepší anime všech dob a od té doby jsem neviděla žádné, které by ho předčilo. Je to dechberoucí příběh dvou bratrů

BONUSOVÉ ANIME:
doukyonin

Doukyonin wa Hiza, Tokidoki, Atama no Ue.

Žánr: 
Synopse: 

Kontakt

Pokud chcete být stále v obraze, co se aktuálních titulků týče, či mě z jakéhokoliv důvodu kontaktovat, připojte se na můj Discord server.

Film: Yes ka No ka Hanbun ka.
Žánr: Drama, Shounen Ai, Yaoi

Shounen [Šónen]

Označuje anime či mangu, které cílí na mládež a převážně na chlapce. Jedná se nejčastěji o akční díla s množstvím soubojů, která se zaměřují na vývoj hlavního hrdiny.

Shoujo [Šódžo]

Označuje anime či mangu, které cílí na mládež, a to převážně na dívky. Mangy a anime toho typu řeší nejčastěji romantickou zápletku hlavních hrdinů.

Shounen Ai [Šónen Aj] Yaoi [Jaoi]

Známé taky pod anglickým názvem boys love (BL) označuje lásku mezi dvěma chlapci. Nejčastějšími autory jsou ženy a maří taktéž na dámské publikum. Zatímco Shounen Ai je více nevinné a romanticky laděné, Yaoi často klade důraz i na jejich sexuální vztah.

All Rights Reserved © 2021 – NyāSub