Shoujo anime

Shoujo či Shojo [Šódžo] = Označuje anime či mangu, které cílí na mládež, a to převážně na dívky. Mangy a anime toho typu řeší nejčastěji romantickou zápletku hlavních hrdinů.

wotaku

10. Wotaku ni Koi wa Muzukashii

Žánr: 
Synopse: 

wolf-girl

9. Ookami Shoujo to Kuro Ouji

Předloha: Manga
Počet epizod: 12 + 1 OVA
Vysílání: Podzim 2014
Synopse: Erika nastupuje na střední a nejvíc ze všeho se děsí, že stráví celou dobu jako outsider bez přátel. Už to skoro vypadá, že se jí její obavy naplní, když se vedle ní objeví dvě spolužačky. Jediné o čem se však baví, jsou jejich kluci, a tak aby Erika zapadla, pohotově si vymyslí vlastního. Když chtějí holky důkaz, vyfotí na ulici kolemjdoucího kluka. Ukáže se, že s ní nejen chodí do školy, ale je to dokonce školní Princ. Když mu Erika Kyouyovi vysvětlí situaci, bez váhání souhlasí… Tedy s jedinou podmínkou – Erika mu budě dělat psa – aneb ho bude na slovo poslouchat.

Recenze: 

violet-evergarden

8. Violet Evergarden

Žánr: 
Synopse: 

shokugeki

7. Shokugeki no Souma

Žánr: 
Synopse: 

haiyku

6. Haikyuu!!

Žánr: 
Synopse: 

attack-on-titan

5. Shingeki no Kyojin

Žánr: 
Synopse: 

hero-academia

4. Boku no Hero Academia

Žánr: 
Synopse: 

given

3. Given

Žánr: Drama, Hudba, Romance, Každodenní život, Shounen Ai
Synopse: Ritsuka Uenoyama netuší, co ho čeká, když jednou na schodech narazí na tichého spolužáka Mafuyu Sato. Jak se ukáže, Mafuyu má doslova hlas, který ho učaruje, což znamená, že ho musí přesvědčit, aby se přidal k nim do kapely.

yona

2. Akatsuki no Yona

Žánr: Akční, Dobrodružné, Komedie, Fantasy, Romance, Shoujo
Synopse: Princezna Yona zná jen život v luxusu a pohodlí. To se však nečekaně během jedné noci úplně změní.
Recenze: Tohle je prostě moje guilty pleasure a můžu se na to kouknout kdykoliv. Nevěřím, že mi i tak dlouho trvalo, než jsem tohle anime objevila (tedy objevila jsem ho dřív, ale dlouho trčelo v sekci „plan to watch“). Má v sobě totiž VŠECHNO! Opravdu všechno. Silný a emotivní příběh, zajímavou zápletku, úžasné akční scény, spoustu napětí, humoru a i tu romantiku…
Anime má bohužel jen jednu sérii, a asi dva díly OVA. Manga předloha stále vychází a ještě nějakou chvíli asi bude, ale stále doufám, že až se dočkáme konce, dočkáme se i remaku, který zmapuje celý strastiplný příběh nebohé princezny a jejích přátel.
FMAB

1. Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Žánr: 
Synopse:

Recenze: Pokud nepočítám Pokemony, tak tohle bylo první anime, které jsem kdy viděla. A stále nevím, jestli to bylo dobře nebo špatně. Protože je to prostě nejlepší anime všech dob a od té doby jsem neviděla žádné, které by ho předčilo. Je to dechberoucí příběh dvou bratrů

BONUSOVÉ ANIME:
doukyonin

Doukyonin wa Hiza, Tokidoki, Atama no Ue.

Žánr: 
Synopse: 

Kontakt

Pokud chcete být stále v obraze, co se aktuálních titulků týče, či mě z jakéhokoliv důvodu kontaktovat, připojte se na můj Discord server.

Film: Yes ka No ka Hanbun ka.
Žánr: Drama, Shounen Ai, Yaoi

Shounen [Šónen]

Označuje anime či mangu, které cílí na mládež a převážně na chlapce. Jedná se nejčastěji o akční díla s množstvím soubojů, která se zaměřují na vývoj hlavního hrdiny.

Shoujo [Šódžo]

Označuje anime či mangu, které cílí na mládež, a to převážně na dívky. Mangy a anime toho typu řeší nejčastěji romantickou zápletku hlavních hrdinů.

Shounen Ai [Šónen Aj] Yaoi [Jaoi]

Známé taky pod anglickým názvem boys love (BL) označuje lásku mezi dvěma chlapci. Nejčastějšími autory jsou ženy a maří taktéž na dámské publikum. Zatímco Shounen Ai je více nevinné a romanticky laděné, Yaoi často klade důraz i na jejich sexuální vztah.

All Rights Reserved © 2021 – NyāSub